• İzmir & Ege Bölgesinin İlk Melek Yatırım Ağı
  • 1456 Sok. Punta İş Merkezi No: 10/1
  • ALSANCAK - KONAK - İZMİR

Portföyümüz

Türkiye’nin ilk ve tek 2. el mobilya odaklı pazar yeri olan Dekopasaj, Ocak 2015’ta hayata geçen ve ”uçtan uca” modelle kurgulanan bir pazar yeridir. Lojistik servisi, taksitli ödeme, kürasyon, konsinye satış ve benzeri hizmetlerle 2. el mobilyaların yeni sahiplerini bulmasını en kolay ve keyifli hale getirmektedir.
Hepimiz biliriz bu sorunu: Evimiz bizi yansıtsa da bazen eski mobilyalarımızı elden çıkartmak, bazen de özel parçalar alıp evimize yeni bir hava vermek isteriz. Ancak hem tarz, hem her evde olmayan parçaları bulmak veya değecek şekilde satmak kolay değil.

Dekopasaj bu yüzden özel bir pazar yeri olarak kuruldu:

Kullanılmış mobilya avını keyifli bir keşif deneyimine dönüştürürken, satışı cazibeli ve güvenilir hale getiriyor. Bir pazar yeri olmasına rağmen nakliye desteği, iade garantisi, havuz hesabıyla ödeme güvencesi gibi artıları ile Dekopasaj’da mobilya alıp satmak çok kolay:

Peki Dekopasaj Nasıl İşliyor?

Satıcılar:

  • Mobilyalarının resimleri, belirledikleri satış fiyatı, ürünün diğer özelliklerinin açıklamasıyla beraber Dekopasaj’da ilan oluşturuyorlar. Satıcılar aynı zamanda dilerlerse konsinye servisini kullanarak, satmak istedikleri mobilyaları direk Dekopasaj’ın deposuna da gönderebiliyor.
  • İlan, Dekopasaj ekibi dokunuşlarıyla onayladıktan sonra yayına alınıyor. Böylece ilanların kalitesi garantileniyor.

Alıcılar:

  • Orijinal fiyatının hayli altında ürünleri sitede keşfedip, satın alıyorlar.
  • Nakliye detaylarını Dekopasaj hallediyor ve birkaç iş günü içinde ürünler teslim ediliyor.
  • Ödeme, Dekopasaj’ın havuz hesabında tutuluyor ve iade talep süresi dolduğunda satıcıya havele ediliyor.

Koray Kibar ve Hakan Kibar kardeşler tarafından 4 yıl önce kurulan temizlikyolda.com, konutlara ve ofislere temizlik görevlisi sağlayan bir web sitesi olarak hizmet vermekte. Ayrıca kuru temizleme, halı yıkama gibi servisleri de kapıya gönderebilmekte. İstanbul başta olmak üzere 8 il ve Kıbrıs’ta 500 civarı üye işyeri ile hizmet veren www.temizlikyolda.com sitesinin 50 binden fazla üyesi bulunmakta. Site, ihtiyaç duyulan temizlik hizmeti ile firmanın siparişini internet ortamında oluşturup, üye ile firmayı buluşturarak yeni bir çalışma alanı yaratmış olmakta.

Temizlikyolda‘nın kurucusu Hakan Kibar, bugüne dek 35 yatırımcıdan destek aldıklarını söylüyor ve halen çoğunluk hissesinin kurucu ortaklarda olduğunu paylaşıyor. Yeni yatırımın özellikle ekibi büyütmek, Ege Bölgesi’ndeki büyüme ve yeni tasarımlar (web/mobil) için kullanılacağını söyleyen Kibar, Temizlikyolda’nın kullanıcı sayısının da 50 bini aştığını dile getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda SGK’nın günlük sigorta sistemini entegre eden Temizlikyolda, kuru temizleme, ev ofis temizliği, halı yıkama vb. temizlik hizmetlerine aracılık ediyor. Aldığımız bilgilere göre girişimin planları arasında yeni bir yatırım daha almak ve yurtdışına doğru büyümek var.

Temizlikyolda şu anda 6 ilde ve Kıbrıs’ta hizmet veriyor ve Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri sunuyor.

Türkiye’nin ilk bulut tabanlı insan kaynakları ve personel yönetim sistemi Kolay İK,  şirketlerin personel yönetimine dair tüm süreçlerini tek çatı altından yürütmesine olanak sağlamaktadır. Tamamen yerli bir girişim olan Kolay İK; kullanıcılarına izinler, eğitimler, bordro, harcamalar, zimmet ve özlük bilgileri, performans yönetimi gibi birçok konuda çözümler sunarken aylık 49 TL’den başlayan ücretiyle, KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine ekonomik olarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kolay İK; şirketlerin personel yönetimini dijitalleştirirken, aynı zamanda bilgilere internet erişimi olan farklı cihazlardan ulaşılabilmesini sağlıyor.

Kolay İK insan kaynakları ve personel yönetim sisteminin ilk versiyonu, 2014 yılının Temmuz ayında Efecan Erdur ve Gizem Sevinç tarafından hayata geçirildi. Kasım ayında Çağlar Yalı’nın katılımıyla da kurucu ekip şekillenmiş oldu. 2016 yılı itibarıyla 10 kişilik bir ekibe sahip olan Kolay İK; 2.000’den fazla kayıtlı şirket ve 40.000’i aşkın çalışana hizmet veriyor, işlerini kolaylaştırıyor.

Kolay İK olarak 2015 ve 2016 yıllarında olmak üzere iki tur yatırım aldı.  Haziran 2015’teki ilk turda Galata Business Angels, Melih Ödemiş öncülüğünde bir ekiple Kolay İK’ya yatırım yaptı. Yatırımcılarımız Melih Ödemiş Fırat İşbecer, Varol Civil Cem Topçuoğlu ve Ahmet Faralyalı) oldu.

Temmuz 2016’da gerçekleşen ikinci tur yatırımda 6.000.000 TL değerleme ile  Galata Business Angels’tan Melih Ödemiş, Fırat İşbecer, Varol Civil, Cem Topçuoğlu ve Ahmet Faralyalı’nın yanı sıra EGİAD Melekleri’nde Aydın Buğra İlter, Ali Barçın ve Özgür Kılınçlar,  Rolf Schrömgens ve Kıvanç Onan yatırımcı olarak yer aldı.

Düğünler için müzisyen ya da fotoğrafçı, doğum günü partileri için palyaço ya da sihirbaz, kurumsal etkinlikler için DJ, karşılama ikilisi ya da yaylı çalgılar dörtlüsü, yerel bir etkinlik için kukla ustası ya da meddah gibi çeşitlendirilebilecek, geçimini birim zamanını kiralayarak sağlayan en büyük kitle olduğu bilinen sanat/performans profesyonelleri, İyisahne.com’un sunmuş olduğu platform ile bir arada görüp, erişebilme olanağına sahip oluyorsunuz.

Şu an için sadece müzisyen, müzik grubu, orkestra, ensemble ve DJ gibi kategoriler üzerinden sadece İstanbul ve çevresine hizmet vermekte olan platform, havuz hesap sistemiyle müşterinin kendini güvende hissetmesini sağlamakta ve son kullanıcıların aracısız bir biçimde sanatçılarla anlaşmasını mümkün kılarak uygun fiyatlı ve kalitesinden emin olunan alternatifler yaratmaktadır.

ODTÜ Mühendislik Fakültesi kökenli girişimciler olan Sinan Zabunoğlu ve Deniz Tav tarafından kurulmuş olan İyiSahne şu an itibariyle 2’si kurucu ortak, 3’ü yarı 3’ü tam zamanlı olmak üzere 6 hayal ortağı, 2’si stajyer olmak üzere 10 kişilik bir çekirdek kadroya sahiptir.

Yaklaşık 1,5 yıl önce 33 profilde kayıtlı 100 sanatçısı varken, bugün 400’ü aşkın profil altında yaklaşık 2 bin sanatçıya ulaştı. Son 1 yıl içerisinde yaklaşık 2500 teklif talebini sanatçılara iletmeyi başardı. Hedefleri uzun vadede bu rakamı 100’e katlamak.

İlk yatırımını stratejik ortaklık olarak da değerlendirilebilecek olan Devlet Opera ve Balesi, Borusan Filarmoni Orkestrası ve Devlet Konservatuarı gibi oldukça önemli kurumların 4 değerli sanatçısından alan İyiSahne, ikinci yatırımını ise 5.000.000 TL değerleme ile son dönemin en aktif melekler yatırımcısı ve  yemeksepeti.com‘un kurucu ortağı Melih Ödemiş’in liderliğinde GBAve EGİAD Melekleri’den Ali Barçın, Mustafa Aslan ve Baran Kayhan’ın katılımıyla tamamlandı.