• İzmir & Ege Bölgesinin İlk Melek Yatırım Ağı
  • 1456 Sok. Punta İş Merkezi No: 10/1
  • ALSANCAK - KONAK - İZMİR

Portföyümüz

Türkiye’nin ilk bulut tabanlı insan kaynakları ve personel yönetim sistemi Kolay İK,  şirketlerin personel yönetimine dair tüm süreçlerini tek çatı altından yürütmesine olanak sağlamaktadır. Tamamen yerli bir girişim olan Kolay İK; kullanıcılarına izinler, eğitimler, bordro, harcamalar, zimmet ve özlük bilgileri, performans yönetimi gibi birçok konuda çözümler sunarken aylık 49 TL’den başlayan ücretiyle, KOBİ’lerin dijitalleşme sürecine ekonomik olarak katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Kolay İK; şirketlerin personel yönetimini dijitalleştirirken, aynı zamanda bilgilere internet erişimi olan farklı cihazlardan ulaşılabilmesini sağlıyor.

Kolay İK insan kaynakları ve personel yönetim sisteminin ilk versiyonu, 2014 yılının Temmuz ayında Efecan Erdur ve Gizem Sevinç tarafından hayata geçirildi. Kasım ayında Çağlar Yalı’nın katılımıyla da kurucu ekip şekillenmiş oldu. 2016 yılı itibarıyla 10 kişilik bir ekibe sahip olan Kolay İK; 2.000’den fazla kayıtlı şirket ve 40.000’i aşkın çalışana hizmet veriyor, işlerini kolaylaştırıyor.

Kolay İK olarak 2015 ve 2016 yıllarında olmak üzere iki tur yatırım aldı.  Haziran 2015’teki ilk turda Galata Business Angels, Melih Ödemiş öncülüğünde bir ekiple Kolay İK’ya yatırım yaptı. Yatırımcılarımız Melih Ödemiş Fırat İşbecer, Varol Civil Cem Topçuoğlu ve Ahmet Faralyalı) oldu.

Temmuz 2016’da gerçekleşen ikinci tur yatırımda 6.000.000 TL değerleme ile  Galata Business Angels’tan Melih Ödemiş, Fırat İşbecer, Varol Civil, Cem Topçuoğlu ve Ahmet Faralyalı’nın yanı sıra EGİAD Melekleri’nde Aydın Buğra İlter, Ali Barçın ve Özgür Kılınçlar,  Rolf Schrömgens ve Kıvanç Onan yatırımcı olarak yer aldı.

Düğünler için müzisyen ya da fotoğrafçı, doğum günü partileri için palyaço ya da sihirbaz, kurumsal etkinlikler için DJ, karşılama ikilisi ya da yaylı çalgılar dörtlüsü, yerel bir etkinlik için kukla ustası ya da meddah gibi çeşitlendirilebilecek, geçimini birim zamanını kiralayarak sağlayan en büyük kitle olduğu bilinen sanat/performans profesyonelleri, İyisahne.com’un sunmuş olduğu platform ile bir arada görüp, erişebilme olanağına sahip oluyorsunuz.

Şu an için sadece müzisyen, müzik grubu, orkestra, ensemble ve DJ gibi kategoriler üzerinden sadece İstanbul ve çevresine hizmet vermekte olan platform, havuz hesap sistemiyle müşterinin kendini güvende hissetmesini sağlamakta ve son kullanıcıların aracısız bir biçimde sanatçılarla anlaşmasını mümkün kılarak uygun fiyatlı ve kalitesinden emin olunan alternatifler yaratmaktadır.

ODTÜ Mühendislik Fakültesi kökenli girişimciler olan Sinan Zabunoğlu ve Deniz Tav tarafından kurulmuş olan İyiSahne şu an itibariyle 2’si kurucu ortak, 3’ü yarı 3’ü tam zamanlı olmak üzere 6 hayal ortağı, 2’si stajyer olmak üzere 10 kişilik bir çekirdek kadroya sahiptir.

Yaklaşık 1,5 yıl önce 33 profilde kayıtlı 100 sanatçısı varken, bugün 400’ü aşkın profil altında yaklaşık 2 bin sanatçıya ulaştı. Son 1 yıl içerisinde yaklaşık 2500 teklif talebini sanatçılara iletmeyi başardı. Hedefleri uzun vadede bu rakamı 100’e katlamak.

İlk yatırımını stratejik ortaklık olarak da değerlendirilebilecek olan Devlet Opera ve Balesi, Borusan Filarmoni Orkestrası ve Devlet Konservatuarı gibi oldukça önemli kurumların 4 değerli sanatçısından alan İyiSahne, ikinci yatırımını ise 5.000.000 TL değerleme ile son dönemin en aktif melekler yatırımcısı ve  yemeksepeti.com‘un kurucu ortağı Melih Ödemiş’in liderliğinde GBAve EGİAD Melekleri’den Ali Barçın, Mustafa Aslan ve Baran Kayhan’ın katılımıyla tamamlandı.